NeoGSM-IP - Ocena schematu

Zaczęty przez kamilw, Maj 11, 2019, 02:32:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

kamilw

Witam,

Zakupiłem taki zestaw:

- NeoGSM -IP
- Zasilacz PSR-ECO-2012
- Obudowa O-R3P
- Antena AT-GSM-MINI90
- Akumulator 7Ah Alarmtec
- Panel TPR-4WS
- Sygnalizator Satel SP-4001
- Czujki 5szt. BOSCH BPR2-WP12

Wstępnie wszystko mam podłączone ale wolę się upewnić czy nie ma jakiegoś głupiego błędu. Czy według załączonego schematu wszystko jest OK?:



W niedalekiej przyszłości będę chciał dorzucić 2 czujki takie jak już posiadam oraz jedną czujkę dualną, czujnik gazu i dymu oraz 4 kontaktrony przewodowe i może 3 bezprzewodowe. Zastanawiam się tylko czy zasilacz obecny da radę.

RobertH

Schemat prawidłowy przy czym:
- proponuję czujki podłączać od I1 a sabotaże na ostatnich wejściach,
oczywiście czujki podłączone 4 przewodami, połączonymi w centrali,
- sygnalizator O1 wykorzystać jako +SA- a O2 do sterowania +SO- (i O2 do czasu skasowania alarmu)

Polecam przeglądnąć 'szybki start dla NeoGSM-IP'.

Raf

Szukajka forum jak i portalu Ropam nie wie co to "szybki start dla NeoGSM-IP".
O co tutaj chodzi?

roxe


Kario

Witam jestem nowy więc czytam bardzo dużo i staram się ogarnąć centralę ropam neogsm ip. Mam pytanie wg tego schematu podlączałem wszystko tylko że czujki satel amber 2e i niestety ale nie bylo wywoływania alarmu. Kinfiguracja robiona wg startu oraz dokumentów na stronie ropam. Czujki wejście ustawione na 2eol/nc syrena podłączona jak na schemacie wejście 2eol/nc wyjście na NO. I nic. Znajomy powiedział żeby z syreny wymontować rezystory so+ i sa+ spiąć ze sobą i to samo zrobić z - i plusy pod 01 i pod np I1 z o2 rezystor do gnd żeby wywołać sztuczne obciążenie a jedno z tmp złączyć z jednym z przewodów od sabotażu centralki. Jak tak zrobiłem to wydaje mi się że zsdziałało aczkolwiek jak byłem w pomieszczeniu i uzbroiłem alarm nic się nie działo pomimo, że chodziłem po domu. Jak wyszedłem i wszedłem ponownie zadziałał. Nie wiem czy to było jednorazowe czy nie slatego piszę.

Ktoś podpowie co zrobić żeby to działało? ;-)
Ps naczytałem się już bardzo dużo ale postanowiłem naposać żeby dowiedzieć się więcej

RobertH

Ciekawe jak jest podłączona czujka bo schematu dla wersji '2e' na pewno w szybkim starcie nie ma
(jest dla zwykłej czujki bez wbudowanych rezystorów).
Ustawienia - wystarczy skopiować szybki start.

Kario

Czyli jak podłączyć taką czujke 2e żeby wszystko było dobrze ? I czy ustawienia z szybkiego startu też będą dobre no wejście 2eol/nc dla tej czujki czy coś innego ?

RobertH

Skoro ma wbudowane rezystory 2EOL/NC to najłatwiej jak się da np.
NC --I1
NC--GND

Kario

#8
Czyli wyjścia Tmp zostawiamy wolne?

Co w przypadku jeśli widzę komunikat tamper przerwa lub zwarcie  w momencie kiedy nie używam żadnych rezystorow zewnętrznych? Wychodzi na to że muszę je użyć w tej czujce pomimo że ma wbudowane  ?

Czy wycenę podlaczamy tak jak w schemacie szybkiego startu czy jak na schemacie w poście na górze bo w poście jest o 1 rezystor mniej niż w szybkim starcie

kazikskrz

Czy do jednego wejścia I można podłączyć dwie czujki PIR czy koniecznie trzeba dołożyć Extender? Potrzebuję wykorzystać wejście I na załączanie czuwania stykiem NO z innego urządzenia.
Inne pytanie. Czy w centrali NeoGSM jest wyjście gdzie odczytać można aktualny stan CZUWANIE/UZBROJONY.

wojtek06061989

Cytat: RobertH w Maj 13, 2019, 10:02:05
Schemat prawidłowy przy czym:
- proponuję czujki podłączać od I1 a sabotaże na ostatnich wejściach,
oczywiście czujki podłączone 4 przewodami, połączonymi w centrali,
- sygnalizator O1 wykorzystać jako +SA- a O2 do sterowania +SO- (i O2 do czasu skasowania alarmu)

Dokładnie w ten sposób mam u siebie podłączony sygnalizator Satel SP-4003-R (O1=akustyczny 270mA O2=optyczny 250mA), schemat brałem z szybki start, postanowiłem jednak dołożyć sygnalizator wewnętrzny Satel SPW-100 (akustyczny 320mA) i tu moje pytanie czy mogę go podłączyć pod wyjście O1 to samo co akustyczny sygnalizatora zewnętrznego? Jeśli tak co z rezystorem?
Znalazłem schemat z innej instrukcji ropam niemal odpowiadający mojemu pytaniu jednak w torze optycznym na tym schemacie gdzie wpięto sygnalizator wewnętrzny nie ma rezystora czy to wynika ze specyfiki tej centrali a w moim przypadku rezystor powinien zostać?
Załączam schematy
Bardzo proszę o pomoc

RobertH

Oba wyjścia maja mieć rezystor 2k2 (i podejrzewam że ten sygnalizator ma je wbudowane).
A schemat drugi jest z centrali PCR-6 gdzie tylko O1 miało kontrolę obciążenia.

wojtek06061989

Rozumiem, czyli resumując mogę podpiąć sygnalizator wewnętrzny i zewnętrzny pod jedno wyjście O1 przy czym jeden z sygnalizatorów musi mieć rezystor 2k2 tak?

RobertH


wojtek06061989

Przejrzałem instrukcję i nie ma w niej nic o tym aby był rezystor wbudowany ale sprawdzę to jeszcze.
Dziękuję