Strerowanie wyjściem

Zaczęty przez Angelo, Grudzień 30, 2018, 18:50:58

Poprzedni wątek - Następny wątek

Angelo

Witam
Proszę o podpowiedź jak rozwiązać problem,. Potrzebuję sterować   wyjściem przyjmimy 05 tak żeby brak ruchu na czujce podłączonej do I1 powodował wyłączenie wyjścia O5 po opływie 60 sekund, wykrywanie ruchu natomiast powinno utrzymywać wyjście w stanie włączonym wyjście jest ustawione tak źe można je uaktywniać potrzez I10 (włącznik dzwonkowy oraz z aplikacji i panelu dotykowego, sterowanie z włącznika  i panelu mam rozwiązane utknąłem jednak na wyłączaniu O 5 przy braku wykrycia ruchu i I1, Ponadto ruch z czujki podłączonej do I1 nie powodował załączenia o5 jeżeli o5 jest wyłączony.

robertm

Nie wiem co już Pan wykonał i jak dlatego nie podpowiem jak połączyć dokładnie całość sterownia - wszystkie warunki.

Co do wykrywania braku naruszenia wykorzystałbym timer TimeOffDelay

Angelo

Witam, Przesyłam rysunki jak rozwiązałem sterowanie oświetleniem, jak dobrze rozumiem mam zamiast  Mono BI dać Time Off Delay ?

robertm

Nic nie da zamienienie MonoBi  na Time Off Delay nie o to chodzi.
Na Time off Delay wykrywa Pan brak naruszenia - to zapisujemy do markera pomocniczego np. M2 musimy zanegować np. do M3  i ten marker ustawiamy jako resetujący timer MonoBi

Angelo

Witam
Zastosowałem się do Pana sugestii jak rozwiązać sterowanie.
Działa prawie tak jak chciałem , czyli przy braku naruszenia na czujce Pir po czasie określonym na time off delay wyłączy  wyjście O10, problemem jest włączenie wyjścia O10 z aplikacji na telefonie lub włącznika dzwonkowego , można to zrobić tyko wtedy kiedy wejście na czujce jest naruszonie (I6),przy braku naruszeniana na czujce  Pir przyciski nie reagują.
Na zdięciach zmiany dotyczą tylko oświetlenia A

robertm

Z zrzutów nie wiadomo zupełnie co powoduje załączenia M1. Proszę najlepiej przesłać całą konfiguracje na maila serwis@ropam.com.pl

Angelo


monser

Witaj ,

czy już rozwiązałeś temat ?
bo mam kilka pytań odnośnie konfiguracji i podłączenia włączników dzwonkowych.

Angelo

Witam
Sterowanie za pomocą włącznika dzwonkowego jest gotowiec w notach ropam

monser

Witaj ,
dziękuje za odpowiedź , możesz bliżej określić nazwę pliku ?

viallos

Wydaje mi się że chcesz zrobić mniej więcej to co ja.

Moje założenia to:
1. Sterowanie obwodem oświetlenia w garażu (O3)

Warunki załączenia (O3 == 1) :
a) ciemno - czujnik zmierzchu (I11 == 1) AND naruszenie czujki ruchu (I3 == 1- zbocze opadające) - funkcja tofd
b) sterowanie z przycisku dzwonkowego podłączonego pod wejście centrali (I17 == 1 - zbocze narastające) gdy światło się nie świeci, czyli aktualny stan wyjścia O3 == 0 - funkcja monobi

Warunki wyłączenia  (O3 == 0) :
a) po określonym czasie w trakcie gdy wciąż ciemno ale ruch zaprzestanie - warunki funkcji tofd
b) gdy włączyłem przyciskiem to mogę przyciskiem wyłączyć zatem (I17 == 1 - zbocze narastające) gdy światło się świeci, czyli aktualny stan wyjścia O3 == 1 - reset monobi
c) gdy włączyłem przyciskiem ale zapomniałem wyłączyć a ruch ustał to wyłącz światło po x czasu - funkcja tond podana na reset monobi

Załączam plik z kodem i komentarzami - jak się usunie komentarze to powinno działać na OPTIMIE.
Działa według mnie tak jak chciałem ..... ale ......

Mam też zaznaczone sterowanie tym obwodem z panelu TPRa i o ile aktualny stan ładnie się wizualizuje to niestety przy próbie włączenia/wyłączenia światła z panelu następuje tylko krótkie błyśniecie. Jak to przerobić aby można było sterować również z TPRa a tym samym pewnie przez aplikację oraz www po modbusie które też mam podłączone.

Ktoś pomoże?