Sygnalizacja zagrożeń (zalanie, pożar, gaz) w OptimaGSM-PS

Zaczęty przez birkoff, Sierpień 25, 2017, 12:18:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

birkoff

Witam wszystkich,

Jestem w trakcie konfiguracji wejść w OptimaGSM-PS, które mają sygnalizować różnego typu zagrożenia: zalanie, pożar, wyciek gazu.
Nie znalazłem konkretnych przykładów konfiguracji w instrukcji instalacji i na Forum, stąd ten wątek i moje pytania :)
Czy wejścia do sygnalizacji zagrożeń powinny być ustawione jako 'Info' czy '24h'? Z przeprowadzonych testów wynika, że w przypadku ustawienia wejść na typ 'Info' sygnalizacja tel./sms realizowana jest 'bezpośrednio' z wejścia a w konfiguracji '24h' poszczególne wejścia muszą być dodane do jakiejś strefy, żeby powiadomienia działały.

O ile w tym drugim przypadku nie jest dla mnie problemem zajęcie 1 z 4 dostępnych stref, tak nie widzę w konfiguracji jak wywoływać powiadomienia na panelu (dotykowy TPR). Chciałbym również uzupełnić taką sygnalizację o wywołanie "cichej" syrenki na O2.

Czy jest jakieś "proste" rozwiązanie dla takiej konfiguracji, czy należy programować działanie (powiadomienia na panelu, cichy alarm) bezpośrednio w LogicProcessor?

Z góry dziękuję za pomoc.


robertm

Witam,
Jeżeli linie zagrożeń ( zalanie, pożar, gaz) będą ustawione jako 24h to wywołają alarm w danej strefie i pojawi się komunikat na TPR - jeżeli ten obsługuje tą strefę.
Wyświetlanie komunikatów na TPR w zależności od naruszeń wejść - również może wykonać w LogicProcessor

Cichy alarm na O2 - najprościej będzie wykonać w LogicProcessor.




arcadiusz

Witam, jak skonfigurować tak krok po kroku przycisk na TPR4 żeby po jego wciśnięciu załączał się alarm , coś w rodzaju przycisku napadowego.