Ropam Neo Problemy z logowaniem

Zaczęty przez widmod, Grudzień 18, 2019, 20:11:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

widmod

Witajcie

Próbuję sam  zainstalować ropam neo ip do domku gospodarczego. Tam będzie  tylko jedna czujka pir i  dym.  Otwarcie przy pomocy pilota

Zmontowałem centralkę. Mam płytę NEOGSM-ip i rf-4-2k który dodałem w modułach (tam dodałem pilota) zasilanie i baterię.

Jeszcze nie podpinałem pir , dymu i syreny

Na chwilę obecną podpiąlem sie laptopem do centrali i poznaję managera v1.8

Zamontowałem kartę t-mobile  gdzie mam opłaconą opcję 1000 sms

Kartę system widzi gprs jest status zalogowany

Teraz próbowałem wejść w centralę przez appke ropamNeo tam wykupiłem ropan bridge za 19 zeta

Próbuję się zalogować ....skanuję kod QR Mam zaznaczone łaczenie na życzenie aplikacji mobilnej sms

pojawia mi się na appce nazwa i wprowadź kod 4 cyfrowy i tu jest problem bo nie wiem gdzie ten kod jest? Aktywacje sms wysyłam na marsa tzn na numer centrali ale znów nie wiem jakie 4 cyfry przed deviceup???

Subskrypcje mam opłaconą  bo w appce mam datę trwania od -do

Zaczynam przygodę z alarmami . Czytam co znajdę ale mało tego jest Ropam szybki start czytałem i mam przed nosem. Prosze o porady bo nie wiem jak to ugryść

Mari00

Należy podać kod główny (domyślnie 5555)

widmod

ech  to chyba coś mam nie tak.  5555  też wklepywałem jak i 1111. Jeszcze dziś drugi raz spróbuję ale obawiam się że mam coś nie tak albo czegoś mi brakuje

widmod

#3
dziś wysłałem 5555 deviceup smsem i dostałem odpowiedz Błąd aktywacji usługi RopamBridge ale  po chwili przyszedł inny o treści używasz hasła fabrycznego zmien go..... Zrobiłem wg sms nowy kod. Dostałem sms  o treści Kod został zmieniony :) Niby fajnie ale wchodzę na aplikację RopamNeo wpisuję  moje 4 cyfry i wyskakuje

Logowanie
Problemy z logowaniem!
Urządzenie nie podłaczone do Bridgea....
i znów czy chcesz wysłać sms

Coś mi nie gra chyba na centrali albo gdzieś w połaczeniu  Bridga z moją kartą? Zła konfiguracja

Odpiąłem się komputerem od centrali

wysłałem sms xxxx deviceup i dostałem odpowiedz Błąd aktywacji usługi RopamBridge

K@mil

Kolego polecam sięgnąć do poradnika pierwsze uruchomienie centrali.
Masz tam wszystko pięknie i ładnie opisane (łącznie z rzutami ekranu).

Pewnie nie masz włączonej opcji Używania aplikacji lub Ropambridge :(
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

widmod

Kolego jeśli chodzi Ci o  Ropam szybkie uruchomienie czy startowe to to posiadam. Mam właczoną opcję używania RopamBridge

widmod

Dodam jeszcze, że alarm nie będzie miał połączenia wifi w miejscu instalacji. Suche SMSy na karcie T-mobile pakiet 1000 sms  i gprs. Miejsce instalacji to samotny domek w górach. Chce operować sms. Dostawać na nich powiadomienia i ewentualnie nimi sterować.  Myślałem że przez aplikację Ropam wejdę zdalnie na centralę przez gprs

widmod

Z ostatniej chwili

Instrukcja str 25

Połaczenie zdalne  TCP/IP/GPRS

(Komputer  z internetem program NeoGSMIPManager v1.8) - połącz zdalnie TCP/IP/GPRS

Naciskam przycisk połącz i następuje wyszukiwanie Jednak w trakcie wychodzi komunikat "device not found"

i chyba  wtedy bezsensownie bo skoro nic nie widzi ale dla zasady wysyłam sms  123B connect dostając odpowiedz błąd połączenia z serwerem

Co nie działa ? Proszę o poradę