Czujnik temperatury TSR-1 aTPR-2w

Zaczęty przez marekgr1, Styczeń 28, 2018, 21:56:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekgr1

Witam
Posiadam centralkę Optima GSM i do tego podłączony panel Tpr-2w oraz czujnik temperatury TSR-1 pod wejście 1. I moje pytania:
- Czy da się ustawić aby na  pasku statusu w panelu wyświetlana była temperatura czy ten panel takiej funkcji nie posiada
- Czytałem że ten panel posiada wbudowany czujnik ale u mnie temperatury nigdzie nie wyświetlał - dlaczego
- Do czego w panelu w menu głównym służy ikona z termometrem (czy są to  ustawienia termostatu), i czemu jak w nią wchodzę to ustawienia dotyczą czujnika 2, czy da się przestawić na inny np 1 i   czy tam będzie wyświetlana temperatura z czujnika
- Czy jak ustawie w centrali alarmy od temperatury w ustawieniach czujników  to tylko przychodzą powiadomienia czy też wyje syrena

robertm

1. Można tak ustawić aby panel TPR-2W wyświetlał temperaturę z czujnika podłączonego do wejścia T1  ( załącznik1)

2. Czujnik ten pokazuje temperaturę elektroniki a nie rzeczywistą otoczenia - dlatego w systemie OptimaGSM jest używany jedynie informacyjnie dla instalatora - wartość widoczna w programie OptimaGSMManager - status panela

3. Jeżeli ustawienia dotyczą czujnika 2 - to znaczy, że tak został termostat zaprogramowany. Można ustawić na dowolny czujnik T1-T4
Zakładka Termostaty pokojowe w programie OptimaGSMManager

4. Wszystko zależy jak Pan skonfiguruje urządzenie.
Możliwe jest takie rozwiązanie że wraz a przekroczeniem temperatury załącza się dane wyjście.
Rozwiązania znajdują się w notach aplikacyjnych.
https://www.ropam.com.pl/pl/aplikacjeo.html

marekgr1

#2
Dziękuję za odpowiedź

marekgr1

Czy mógłbym dostać jakaś starsza wersję optimagsm manager, która by posiadała już ustawienia termostatów pokojowych a zarazem prawidłowo wyświetlał dane z czujek bezprzewodowych. Posiadam optimagsm manager 1.5 a ona nie ma ustawień termostatów a z kolei dostępna wersja 2.2 nie wyświetla danych z czujek.Wersja softu w centrali 1.9       i nie bardzo mi się chce jej zmieniać aby wszystko od nowa programować.

RobertH

Należy wgrać do centrali v3.1 i odczytać (zweryfikować) ustawienia za pomocą OptimaManager 2.2.