Czujka ruchu Bosch Blue line dualna z tolerancją

Zaczęty przez Michal, Grudzień 24, 2017, 00:34:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michal

Witam
Posiadam czujki ruchu wymieniowe w temacie. Znajduję się na nich pokrętło od regulacji zakresu fal mikrofalowych. Wie może ktoś jak należy je wyregulować, aby uzyskać jak najlepszą czułość? Obecnie, aby czujka coś wykryła trzeba mocno się ruszyć, a idąc powoli można "oszukać" ją. Mam również zwykłe czujki ruchu Bosch Blue linie i nie ma tego problemu.

sebokra

Domyślam się że chodzi o ISC-BDL2-WP12G. Wg specfjikacji czujka powinna być montowana z boku przejścia lub w rogu i wysokości 2,2-2,75 cm i jest wzbudzana po przecięciu paru wiązek. Ilość jest podwyższona ze względu na zwierzęta do 45kg. Poruszanie się wzdłuż wiązki czujki może być nieefektywnie w wywołaniu alarmu.  Opisz swój ruch względem czujki. Podchodzisz powoli na przeciw ?

Michal

Cytat: sebokra w Styczeń 13, 2018, 17:46:49
Domyślam się że chodzi o ISC-BDL2-WP12G. Wg specfjikacji czujka powinna być montowana z boku przejścia lub w rogu i wysokości 2,2-2,75 cm i jest wzbudzana po przecięciu paru wiązek. Ilość jest podwyższona ze względu na zwierzęta do 45kg. Poruszanie się wzdłuż wiązki czujki może być nieefektywnie w wywołaniu alarmu.  Opisz swój ruch względem czujki. Podchodzisz powoli na przeciw ?
Tak, chodzi dokładnie o ten model. Tolerancje na zwierzęta mam wyłączoną (jest przełącznik). Zamontowana jest w narożniku na uchwycie sufitowym, na wysokości, jaką zaleca producent. Testy wykonywałem dokładnie, jak opisałeś. Podchodzę powoli na przeciw.

sebokra

Jeżeli idziesz wzdłuż wiązki nie przecinając innych wiązek to może tak się dziać. Jeżeli dolny czujnik masz wyłączony (właśnie tryb pet) to zasięg pewna strefa w odległości  2,5m od czujki jest nieaktywna i może nie wzbudzać alarmu. Na wysokości podłogi. Zobacz w karcie produktu. A z jakiej odległości probujesz podchodzić.