Czujki tracą łączność pomimo braku informacji o słabej bateri.

Zaczęty przez marekgr1, Październik 16, 2017, 18:29:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekgr1

W skład alarmu wchodzi :
-Centrala OptimaGSM-PS
-APm-Aero
-5x SmartPIR-Aero
-1x OSD-Aero
-TPR-2W-O

Odległość APm-Aero do czujek to max 10m w wolnej przestrzeni. Poziom sygnału waha się na granicy dobry - słaby (poziom sygnału 65-74). Każde przesunięcie APm-Aero w jedną lub w drugą stronę czy też góra -dół to olbrzymie wahania sygnału ( na jednych czujkach lepiej na drugich gorzej). Ustawienie tego wszystkiego jest jednym wielkim koszmarem. Według noty zasięg w terenie otwartym 300m (chyba z wiatrem  ;D). Po 1,5 roku działania dostaje alarm raz z jednej raz z drugiej czujki. Okazuje się iż czujki tracą  łączność z APm-Aero. Poziom sygnału na tych czujkach słaby (85) i cały czas pływa raz w górę raz w dół. Bateria w systemie pokazuje OK 3.5V (na mierniku 3.6V). Po włożeniu nowej baterii sygnał wzrósł na dobry ( 67). W systemie bateria nadal 3.5V (na mierniku napięcie nowej baterii 3.67V). Więc moje pytanie do producentów jak się to wszystko ima do wysyłania sms ( wszystko ustawione jak trzeba) w sprawie powiadomień o słabych bateriach w czujkach jak to nie działa jak trzeba. A tak na marginesie jeszcze Panel dotykowy -TPR-2W-O przy cały czas piszczy na wygaszaczu, problem poruszany w kilki innych postach chyba z rok temu i co cisza.

RobertH

Poziom sygnału Aero nie może spadać poniżej 85.
Do dalszej analizy proszę przesłać (serwis@ropam.com.pl): plik konfiguracyjny, pamięć zdarzeń, zrzut ze statusu czujek Aero, wersje systemu Aero,
środowisko pracy tj. jakie przeszkody są bo 10m to na pewno nie otwarty teren, inne urządzenia radiowe na obiekcie (np. LTE).

A co do panelu to proszę zrobić to co jest zalecane w innym poście: zmienić poziom wygaszacza +/- kilka % i sprawdzić.


ArturJa

odnośnie czujek, mam podobnie, jedną mam około 40 metrów przez ściany i czasami powoduje alarm, ale jest to tak losowe, że sam już zgłupiałem, dlaczego dwa tygodnie jest wszystko ok, i nagle, przykład z wczorajszej nocy, załącza alarm dwa razy :(, narazie nie analizowałem tego problemu, ale chyba musze znaleźć chwilę na to, bo zaczyna być to troszkę uciążliwe.

Marcinus

Podobny problem był u kolegi, który ma 6 czujek ruchu Aero uruchomionych dwa lata temu.
Bez ostrzeżenia o wyczerpujących się bateriach zaczęły się tworzyć alarmy sabotażowe. Bywało że alarm nie chciał się uzbroić, bo moduł Aero "nie widział" jednej z czujek ruchu.

Problemy znikły z miejsca po wymianie baterii w czujkach aero