Jakieś nowości na 2020r?

Zaczęty przez arcadiusz, Grudzień 17, 2019, 21:32:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

arcadiusz

Jakieś nowości na 2020r? Coś planujecie wprowadzić?

wojtek06061989

Może jakieś informacje w kwestii bezprzewodowych sterowników rolet np?  8)

K@mil

Ooo też się z chęcią dowiem....
Nad sterownikami rolet to ponoć prace trwają już jakiś czas ;)
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

Zbig10101


Spjky

Przydałby sie system całkowicie bezprzewodowy cos w stylu ABAX2. Do ideału brakuje syreny i klawiatury...

wojtek06061989

Coś mi się gdzieś obiło o nowym systemie bezprzewodowym, może w tym nowym będzie przewidziane więcej urzdzeń

sq9ord

Witam.. mi brakuje wbudowanego zegara astronomicznego po za tym przydało by się więcej stref, bezprzewodowego manipulatora oraz moduł AP Areo z wyjściem na zewnętrzną antenę  ;)

wojtek06061989

Zegar astronomiczny to świetny pomysł (+ opcja korekty +/- ileś tam minut - fajnie to działa np. w Zamelu), na tą chwilę uważam że NeoGSMIP /  NeoGSMIP-64, aby móc w pełni wykorzystać do SmarHome muszą mieć przebudowane timery.
Przede wszystkim powinno być ich więcej  i co najważniejsze mieć, możliwość wyboru dni tygodnia (coś na wzór harmonogramu w termostatach pokojowych) lub ala programatory czasowe gniazdkowe.
Mając do dyspozycji to co jest w tej chwili to naprawdę się nie poszaleje... Mam nadzieję że Ropam już pracuje nad taką zmianą :)



RobertH

Cytat: wojtek06061989 w Styczeń 20, 2020, 13:03:54
...  i co najważniejsze mieć, możliwość wyboru dni tygodnia (coś na wzór harmonogramu w termostatach pokojowych)

A tryb tygodniowy (timer) z wyborem dni: poniedziałek...niedziela nie daje tej opcji ??

wojtek06061989

Witam, tak zgadza się daje tą możliwość, z tym że mi bardziej chodziło o to, żeby jeden wpis w timerach załatwił ON  pon-piątek  a drugi OFF pon-piątek analogicznie sob-niedz
Ponieważ jeżeli chcę ustawić, aby grupa rolet otwierała się od pon-piątku o 6:00 potem zamykały o 11:00 (żeby dom się nie nagrzewał) potem otwierała o 17:00 powrót z pracy i zamykała 22:00 (zmrok) i do tego inne godziny w sob-niedz to przyzna Pan że szybko zabraknie linii w jednym timerze prawda?
Podobnie np mam u siebie z pompką obiegową CWU i grzałką CWU, oświetlenie ogrodu itd
Nie wiem na ile timery zużywają zasoby centrali, ale na początek uważam że powinno być ich sporo więcej, a idealnie by było gdyby, dodano opcję pon-piąt, sob-niedz  ;)
To taka moja sugestia, i podejrzewam że wielu użytkowników ma podobne przemyślenia.

pozdrawiam i dziękuję za odzew



bonek79

Witam,pytanie do Robertów czy planujecie i kiedy wprowadzenie nowych większych np 7'' paneli dotykowych,
uwaga moich klientów ,wiem że można tablet ,ale klient nie koniecznie chce łączyć się po sieci tylko mieć po magistrali.
pozdrawiam

arcadiusz

Cytat: sq9ord w Styczeń 13, 2020, 16:11:07
....moduł AP Areo z wyjściem na zewnętrzną antenę  ;)

No właśnie pojawił się problem z brakiem możliwości pociągnięcia kabla i tu sprawę rozwiązałoby coś takiego jak kolega wyżej zasugerował. Do tego działanie bezprzewodowe magistrali RopamNET z możliwością podłączenia po drugiej stronie expanderów i byłaby "bajka"

wojtek06061989

Liczę że może w systemie AIR będą takie bajery  8)

niesamowitysmyk

Słyszałem, że nowa Optima powinna być za około sześć miesięcy.

Zastanawiam się nad porównaniem Neo64 z obecną Optimą - jedyną różnicę jaką widzę, to integracja kamer IP (pomijając ilość we/wy).

Ciekawe co jest planowane w nowej Optimie?


marcin-b

Witam Wszystkich

Jako nowy użytkownik tego forum, planujący wymienić starego dinozaura marki S...l, zapytałbym o horyzont czasowy wprowadzenia na rynek linii produktowej "Air" nie wcześniej niż kwartał? 6 miesięcy? rok?
Dom już stoi pewien czas i w zasadzie nie chce mi się dokładać okablowania, więc część nowych elementów chciałbym podłączyć bezprzewodowo. Jak doczytałem, miłościwie nam panujące Aero dla NeoGSM oferuje możliwość podłączenia jedynie 8 urządzeń, co jest trochę dla mnie za mało. Stąd pytanie czy warto jeszcze trochę poczekać, czy mimo wszystko "zaprzyjaźniać się" z Aero? Na forum pojawiła się informacja od "osoby dobrze poinformowanej", mówiąca, że w lutym '20 system był już w testach...

Dzięki i pozdrawiam
M.