Smartfon na służbie bezpieczeństwa, czyli jak sterować alarmem przez telefon?


Statystyki włamań z ostatnich lat nie są optymistyczne: w roku 2019 zostało zarejestrowanych ponad 70 tys. takich przestępstw, co stanowiło wzrost o 3 procent, względem roku 2018. Nic więc dziwnego, że właściciele nieruchomości coraz częściej decydują się na montaż zaawansowanych central alarmowych, które obecnie można sterować również za pomocą telefonów komórkowych. Na czym dokładnie to polega i jakie możliwości daje?


Oprogramowanie do sterowania alarmem przez telefon


Systemy alarmowe stają się coraz bardziej elastyczne, jeśli chodzi o ich dopasowanie do potrzeb właścicieli. Udogodnieniem, które zrewolucjonizowało branżę w ostatnich latach, jest możliwość sterowania alarmem przez telefon. Rozwiązanie to oferujemy również w ramach systemów projektowanych przez naszą firmę.

 

Jakie możliwości daje kontrola alarmu przez telefon?


Montaż samego systemu alarmowego to dla wielu właścicieli nieruchomości za mało, ponieważ nie daje on bieżącej kontroli nad dobytkiem. Doskonałym rozwiązaniem jest oprogramowanie, dzięki któremu można nie tylko obsługiwać różne funkcje alarmów, ale też na bieżąco sprawdzać, co dokładnie dzieje się w domu.

Przez telefon można ponadto sterować różnymi elementami alarmu, przy czym funkcje te każdy użytkownik może dopasować do swoich potrzeb. Właściciel ma dostęp m.in. do sterowania:

- roletami,
- bramą garażową,
- oświetleniem.

Przez telefon można mieć podgląd także na stan centrali oraz poszczególnych stref czy sprawdzania niepokojących zdarzeń, jeśli takie miały miejsce na terenie posesji.

 

Intuicyjność


Cechą dobrego sterowania alarmem przez telefon powinna być również jego intuicyjność działania i właśnie takie warianty oprogramowania Państwu oferujemy. Nasze systemy zostały zaprojektowane w oparciu o proste do odczytywania widgety, dzięki którym obsługa systemu jest intuicyjna i naprawdę szybka.

Współcześnie systemy alarmowe z możliwością sterowania z poziomu aplikacji na telefonie komórkowym bardzo ułatwiają obsługę systemu. Możliwość konfiguracji pod swoje potrzeby to ważna cecha nowoczesnej instalacji alarmowej. Szybka informacja na telefonie daje użytkownikowi łatwy i stały dostęp do monitorowanego obiektu. Wszystko to sprawia, że mamy pewność  stałego zabezpieczenia naszej nieruchomości.