Jak zainstalować alarm w domu i uniknąć nadmiaru przewodów?


 

Każdy z nas chce należycie zadbać o zabezpieczenie mienia czy to prywatnego, czy też firmowego. Często jest to dorobek życia przypłacony wieloletnią ciężką pracą i dlatego też inwestycja w alarm jest niezwykle rozsądną możliwością. Wiele osób jest jednak zniechęconych głównie za względu na dużą ilość okablowania, która pojawia się podczas prac instalacyjnych. Rozwiązaniem może być jednak inwestycja w alarm bezprzewodowy.

 

Zakup alarmu bezprzewodowego


Alarm bezprzewodowy jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie chcą inwestować w sprzęt wymagający dużej ilości okablowania, jednak oczekują jednocześnie wysokiej jakości urządzenia, które zabezpieczy posiadany majątek. Alarm, pomimo że bezprzewodowy, współpracuje z centralką alarmową, która musi posiadać przewód zasilający, jednak jej podłączenie nie jest skomplikowane. To właśnie działanie tej centralki powiązane jest ze sprawnym działaniem czujników ruchu czy też sygnalizatorów optycznych oraz akustycznych. Warto pamiętać, że urządzenia bezprzewodowe można instalować dopiero po uruchomieniu centralki. Obsługa tego typu alarmu jest bardzo intuicyjna, a dodatkowo poinformuje nas, jeżeli pojawią się próby zakłócenia transmisji.

 

Cechy bezprzewodowego alarmu


Alarm bezprzewodowy jest zasilany zazwyczaj przy pomocy akumulatora bądź baterii. Nie musimy jednak obawiać się, że bateria niezauważenie się rozładuje, ponieważ tego typu czujniki kontrolują poziom naładowania baterii i użytkownik zostanie poinformowany w razie konieczności ich wymiany. Warto jednak nadmienić, iż żywotność akumulatora w urządzeniach tego typu jest bardzo wysoka i wytrzymuje on co najmniej rok bez ładowania. Alarm bezprzewodowy informuje o nietypowym zdarzeniu, używając zarówno sygnalizatorów optycznych, jak i akustycznych. Sygnalizatory te mogą być montowane w środku domu, jak i na zewnątrz. Mają one za zadanie nie tylko poinformować o zagrożeniu, ale także oszołomić intruza, jeżeli ten znajduje się już w środku.