Automatycznie rozwiązania dla domu, które pozwalają oszczędzić czas i nerwy


Funkcjonalny i komfortowy dom to przestrzeń nowoczesna i zautomatyzowana. Współczesna technologia używana jest już nie tylko w przemyśle i biznesie, ale odpowiada na potrzeby domowników i ułatwia ich codzienne życie. Dowiedz się, w jakie systemy warto zastosować we własnych czterech kątach, aby zaoszczędzić czas i sprawić, że dom lub mieszkanie stanie się bezpieczne i komfortowe.

Inteligentny dom – wygoda i funkcjonalność


Automatyczne rozwiązania pozwalają na zdalne sterowanie urządzeniami, a ich łączenie w sieć i oprogramowanie zapewnia jeszcze większy komfort. Możliwe jest np. sterowanie oknami, a także drzwiami i bramami na posesji na odległość. Przez to już w czasie dojazdu do domu uruchomić można systemu otwierający bramę lub przewietrzyć mieszkanie. Popularne są także urządzenia sterujące oświetleniem, ogrzewaniem oraz klimatyzacją. Dzięki temu jeszcze przed powrotem do mieszkania zadbać można o swój komfort cieplny i ogrzać lub wychłodzić mieszkanie. Na podobnej zasadzie uruchomić da się uruchomić również pralkę, piekarnik i odkurzacz tak, aby sprzęt wykonał prace pod nieobecność domowników.

Automatyka w służbie bezpieczeństwu


Systemy automatyczne to także szereg rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo domu. Istnieje możliwość integracji systemu alarmowego oraz czujników ruchu, które w momencie włamania informują o tym właścicieli domu, wysyłając wiadomość na smartfona, a przy tym uruchamiają syrenę alarmową i inne znaki ostrzegawcze oraz opuszczają rolety. Dobrą opcją są również czujniki wykrywające dym, pożar, czad czy otwarte okna, które w połączeniu z odpowiednim systemami samodzielnie zapobiegają skutkom nieprzewidzianych wydarzeń, np. odłączając urządzenia od zasilania lub zamykając okna. Bezpieczeństwo we własnych czterech kątach zapewnia również wideodomofon, dzięki któremu przed otworzeniem drzwi sprawdzić można, kto odwiedza dom.